Dëshirate fëmijëve për Vitin e Ri

Dëshirate fëmijëve për Vitin e Ri

60 MKD50 MKD
Шифра на производ: 40
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Сликовница наменета за деца од предучилишна до рана училишна возраст. Низ современи илустрации кои говорат наместо текстот и римувани стихови, оваа сликовница има и едукативен карактер: стекнување сознанија за детските новогодишни желби, за зачувување на семејните вредности, за развивање на чуствата, за детските радости кои ги носи доаѓањето и пречекот на новата година.

Сликовници
ISBN 978-608-4737-20-9
Автор Eli Makazlieva prevod: Adelina Haskai
Број на страници 14
Димензии 210*140
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2019. UKION SHOPS