ЕДУКА МАК

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-31%
Бајки на нишалки
Оваа книга е наменета за децата и секоја бајка или приказна има цел да го ангажира детето да слуша и..
290 ден.200 ден.
без ДДВ: 190 ден.
-15%
МАГНЕТИ
МАГНЕТИ ДИВИ ЖИВОТНИ: Кутијата содржи 24 магнети со илустрации на диви животни од нашите и од далечн..
1.950 ден.1.650 ден.
без ДДВ: 1.571 ден.
-27%
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН – КНИГА ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ Книгата со раскази и фасцинантни илустрации коишто го оживу..
750 ден.550 ден.
без ДДВ: 524 ден.
-10%
Таинствени патеки
Јунаците во „Таинствените патеки“ влегуваат во неверојатни авантури од кои среќно се избавуваат, поб..
200 ден.180 ден.
без ДДВ: 171 ден.
-31%
Близнаците МА и ЛУ
Да се симне ѕвездата Вечерница или Месечината од небото, да се улови облак или да се отпатува во Зан..
290 ден.200 ден.
без ДДВ: 190 ден.
Боенка - Буква до буква азбука
Едукативна боенка во која, покрај боењето и поврзување на точки, детето изучува поими, зборови и&nbs..
110 ден.
без ДДВ: 105 ден.
-17%
Весели вагони низ четири сезони
Збирка поезија за деца со илустрации и со хумористични и интересни стихови. ..
180 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
-10%
Волшебната санка
Сликовницата е наменета за деца од предучилишна до рана училишна возраст. Низ современи илустрации к..
100 ден.90 ден.
без ДДВ: 86 ден.
-17%
ВРТИ од А до Ш
„ВРТИ од А до Ш“ има за цел да одговори на програмската потреба за развојот на писменоста кај децата..
600 ден.500 ден.
без ДДВ: 476 ден.
ГЕОМЕТРИСКИ ТЕЛА - налепници
Илустрирана сликовница со налепници за изучување на геометриските тела. Содржи додатоци од картон од..
220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
Деби Му освојува медали
Деби Му освојува медали е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 ..
160 ден.
без ДДВ: 152 ден.
-25%
Другаруваме со Лили и Вили
Книгата со раскази Другаруваме со Лили и Вили од младата авторка Матеа Стоев опфаќа различни теми со..
280 ден.210 ден.
без ДДВ: 200 ден.
-31%
Духот од Кантервил
„Духот од Кантервил“ е приказна за едно семејство коешто се доселува во куќа на село, опседната од д..
290 ден.200 ден.
без ДДВ: 190 ден.
-17%
КВИЗ АСОЦИЈАЦИИ
Квизот содржи 48 илустрирани задачи, „магичен прозорец“ за отчитување на точниот одговор и ливчиња з..
460 ден.380 ден.
без ДДВ: 362 ден.
ЕДУКА МАК Книжарница © 2023. UKION SHOPS