Лина и Мина во шумската градинка

Лина и Мина во шумската градинка

150 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 23
Достапност: На залиха
Количина:

Лина и Мина во шумската градинка, сликовница со приказни за двете верверички-сестрички и нивните доживувања во шумската градинка. Со многу воспитни елементи и многу едукативни случки опишани низ приказни соодветни на детската возраст. Илустрациити и текстот создраваат единство и го негуваат чуството за другарство низ учење преку игра, на многу приемамлив начин.

Сликовници
Автор Виолета Саид
Број на страници 24
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2020. UKION SHOPS