КЛАСИЧНИ РОМАНИ ЗА ДЕЦА

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-24%
Близнаците МА и ЛУ
Да се симне ѕвездата Вечерница или Месечината од небото, да се улови облак или да се отпатува во Зан..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-24%
Духот од Кантервил
„Духот од Кантервил“ е приказна за едно семејство коешто се доселува во куќа на село, опседната од д..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-24%
Малите жени
„Малите жени“ е приказна за четири сестри: Мег, Џо, Бет и Ејми Марч. Базирана е на личните искуства ..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-10%
Самовилата од Виленија
„САМОВИЛАТА ОД ВИЛЕНИЈА“ е нова книга за деца од младата авторка Марија Ралповска, своевиден мини ро..
200 ден.180 ден.
без ДДВ: 171 ден.
-24%
Алиса во земјата на чудата
Авантурите на „Алиса во Земјата на чудата“ е класична бајка која ја негувале читателите уште од нејз..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-24%
Малиот принц
„Малиот принц“ е приказна за еден пилот и воен херој, кој се урива со неговиот авион среде пустината..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-24%
Старецот и морето
„Старецот и морето“ е приказна за еден стар рибар, Сантијаго, кој заминува на својот вообичаен рибол..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
ЕДУКА МАК Книжарница © 2023. UKION SHOPS