КВИЗ 7-10

КВИЗ 7-10

330 MKD
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 31
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец“ за исчитување на точниот одговор и ливчиња за забележување на резултатите. Прашањата  се од подрачјето на околината, но воедно се и математичко-логички проблеми. Според образовната програма во Република Македонија, наменет е за деца од 6-9 години. Целта на оваа игра е да се влијае на децата внимателно да слушаат, односно читаат поставеното прашање, зашто многу често еден збор или дури и распоредот на зборовите може да ја промени смислата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2019. UKION SHOPS