КВИЗ ЗА ПРЕТШКОЛЦИ

КВИЗ ЗА ПРЕТШКОЛЦИ

330 MKD
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 29
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на одговорите и ливчиња за забележување на резултатите. Прашањата се од областа познавање на околината, а се однесуваат и на решавање математичко-логички проблеми наменети за деца на возраст од 5 до 7 години. Задачите се доволно сугестивно илустрирани и се со еднозначни решенија, така што не е неопходно читање на прашањето што се наоѓа на зеленото поле. Со тоа се постигнува децата на предучилишна возраст што не ја совладале вештината на читање, да можат самостојно да го користат квизот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2019. UKION SHOPS