ДОМИНО БРОЕВИ

ДОМИНО БРОЕВИ

390 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 81
Достапност: На залиха
Количина:

Содржи: 35 домина од каширани лепенки, со димензии 94x47x2mm, со броеви од 1 до 10 и со некои колекции од 1 до 10 елементи (прсти, јаболка, срца, точки).
Предложена игра: Играчите делат по 5 домина, а останатите ги ставаат на купче свртени со лицето надолу. Играта започнува по однапред договорен редослед. Првиот играч става едно домино на средина на масата. Другите по ред ја продолжуваат низата од која било страна со иста слика, доколку имаат такво домино. Ако немаат со што да ја продолжат низата, мораат да извлечат домино од купчето. Играта завршува кога еден од играчите ќе остане без домина, и така тој е победник.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS