КВИЗ АНГЛИСКИ

КВИЗ АНГЛИСКИ

390 ден. 350 ден.
Шифра на производ: 32
Достапност: На залиха
Количина:

Квизот по англиски содржи 96 нумерирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на точниот одговор и ливчиња за забележување на резултатите. Целта на овој квиз, покрај добрата забава, е да помогне при запознавањето и усвојувањето на некои вообичаени поими од англискиот јазик. Магичниот прозорец, покрај задоволството што го причинува при проверка на точноста на одговорот на интересен и нестандарден начин, дава можност овој квиз да се користи повеќе пати и за повеќе играчи, а да не претрпи оштетување. Квизот може да го игра поединец или група, при што секој ќе ги забележува своите резултати, а на крајот ќе се прогласи победник со најмногу точни одговори.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS