Лина и Мина на прошетка во блиската шумичка

Лина и Мина на прошетка во блиската шумичка

150 ден. 120 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 24
Достапност: На залиха
Количина:

Лина и Мина - сликовница за две верверички сестрички и нивните доживувања. Преку многу воспитни елементи и едукација опишани се приказни соодветни за детската возраст.Илустрациите и текстот создаваат единство и го негуваат чуствотоо за другарство низ учење преку игра, на многу примамлив начин.

Сликовници
Автор Виолета Саид
Број на страници 24
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS