Bredhi i Vitit Të Ri

Bredhi i Vitit Të Ri

60 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 41
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовница наменета за деца од предучилишна до рано училишна возраст. Низ современите илустрации кои говорат наместо текстот и римувани стихови, оваа сликовница има и едукативен карактер: стекнување сознанија за детските новогодишни желби, за зачувување на семејните вредности, за развивање на чуствата, за детските редости кои ги носи доаѓањето и пречекот на новата година.

Сликовници
ISBN 978-608-47-37-29-2
Автор Eli Makazlieva prevod: Adelina Haskai
Број на страници 14
Димензии 210*140
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS