Производи на акција

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-17%
Чадот во градот
Сликовница е наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст. Сликовницата е поучна ек..
180 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
-14%
100 Илустрирани басни од ЕЗОП
Во оваа книга со наслов 100 ИЛУСТРИРАНИ БАСНИ ОД ЕЗОП, направен е избор на точно 100 кратки басни, в..
570 ден.490 ден.
без ДДВ: 467 ден.
-24%
Алиса во земјата на чудата
Авантурите на „Алиса во Земјата на чудата“ е класична бајка која ја негувале читателите уште од нејз..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-24%
Малиот принц
„Малиот принц“ е приказна за еден пилот и воен херој, кој се урива со неговиот авион среде пустината..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-17%
Патувам и истражувам
„ПАТУВАМ И ИСТРАЖУВАМ“ е едукативно–забавна сликовница - книга за деца, тематски поврзана со патувањ..
180 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
-24%
Старецот и морето
„Старецот и морето“ е приказна за еден стар рибар, Сантијаго, кој заминува на својот вообичаен рибол..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-17%
Традицијата и народното творештво
„НАРОДНОТО ТВОРЕШТВО И ТРАДИЦИЈАТА“ е илустрирана сликовница за деца низ чија едукативнo-забавна сод..
180 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
-20%
Шарен детски свет
Сликовницата ШАРЕН ДЕТСКИ СВЕТ е збирка на 13 илустрирани драмски текстови, наменети за деца од пред..
250 ден.200 ден.
без ДДВ: 191 ден.
-11%
Весели песни со букви лесни
Сликовницата е одлична идеја, преточена во лесно разбирливи детски стихови и преку илустрации. Ваков..
190 ден.170 ден.
без ДДВ: 162 ден.
-44%
Стихувалки 2018 / 2019 / 2020 / 2021
Збирка на поетски творби за деца ..
180 ден.100 ден.
без ДДВ: 95 ден.
-28%
Земам стари работи
Приказна за едно сиромашно девојче кое мечтае да го оствари својот сон - да свири на органа. Билг..
180 ден.130 ден.
без ДДВ: 124 ден.
-12%
На пат за Таратамбо
На пат за Таратамбо е книга за деца  во која на пластичен, илустративен и стиховен начин се рас..
170 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
-20%
4 годишни времиња
Интегрирана едукативна сликовница за годишните времиња  што нуди содржини за секое годишно врем..
250 ден.200 ден.
без ДДВ: 190 ден.
-20%
Моето семејство
Едукативен прирачник за деца, наменет за децата од предучилишна возраст. Овој прирачник го содржи мн..
150 ден.120 ден.
без ДДВ: 114 ден.
-17%
Како да црташ како уметник На Фарма
Забавни книги создадени во соработка со издавачката куќа "Mammoth World" од Индија, наменети за деца..
180 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS