Шепни ми приказна

Шепни ми приказна

150 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 98
Достапност: Out Of Stock
Количина:

„ШЕПНИ МИ ПРИКАЗНА“ е сликовница со куси раскази наменета за деца. Текстот е стилски римуван, содржината ја буди и развива фантазијата кај децата и претставува една заокружена и привлечна целина. Текстот и илустрацијата заедно, ја отсликуват играта и љубопитноста на децата. Содржината носи воспитна порака за негување на љубовта кон сè што го опкружува детето. 

Сликовници
Автор Ана Серафимовска
Број на страници 16 стр. + корица
Димензии 180х270мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS