Шумска олимпијада

Шумска олимпијада

90 MKD75 MKD
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 14
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Сликовницата е наменета за децата од предучилишна и раноучилишна возраст. Низ прекрасните хумористични илустрации од кои детето чита и ја развива фантазијата, преку римувани стихови што ја отсликуваат приказната за натпреварот (олимпијадата) на животните, низ едукативниот карактер како водечка нота во содржината на истите, детето ке учи за животните, за нивните места на живеење. Истовремено ги препознава сите животни што можеби ги знае, а можеби и не.  

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 14
Димензии 22*22
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2019. UKION SHOPS