Земам стари работи

Земам стари работи

200 ден. 150 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 90
Достапност: На залиха
Количина:

Приказна за едно сиромашно девојче кое мечтае да го оствари својот сон - да свири на органа.

Билге од мајка си побара подарок од соништата - органа. Може ли да се купи органа со старите работи кои со години се сокриени зад гардероберот? Колку се вредни предметите, старите алишта, стариот инструмент на баба, стариот велосипед на мама, стариот речник, заборавената јадица и неколку стари играчки? Дали вредноста на работите се гледа токму тогаш кога треба да се продадат? Билге како и останатите деца мечтае да го оствари својот сон, но дали ќе успее во тоа?

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2023. UKION SHOPS