Бидејќи сум дете

Бидејќи сум дете

150 ден. 120 ден.
Шифра на производ: 03
Достапност: На залиха
Количина:

Низ современи раскази и илустрации, оваа книга низ различни случки и настани во кои интерактивно учествуваат деца, доловени се различни теми од современиот детски свет, со ненаметлива дидактичка структура.Детето е основен мотив во сите раскази, како учесник во дејството, но и како читател кој добива соодветна порака за предностите и недостатоците  на современата технологија, за здрава храна , за природата, за книгите.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2021. UKION SHOPS