КВИЗОВИ

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
КВИЗ АЈ ПОГОДИ
Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на точниот одговор..
315 MKD
без ДДВ: 300 MKD
КВИЗ ЗА ПРЕТШКОЛЦИ
Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на одговорите и ли..
315 MKD
без ДДВ: 300 MKD
КВИЗ 7-10
Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец“ за исчитување на точниот одговор..
315 MKD
без ДДВ: 300 MKD
КВИЗ ЗА ТЕКНУВАЛА
Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец“ за исчитување на точниот одговор..
315 MKD
без ДДВ: 300 MKD
-8%
КВИЗ АНГЛИСКИ
Квизот по англиски содржи 96 нумерирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на точниот одговор..
315 MKD290 MKD
без ДДВ: 276 MKD
-6%
КВИЗ МАТЕМАТИКА
Оваа дидактичка игра е наменета за деца од 6 и повеќе години. Целта на играта е целосно совладување ..
350 MKD330 MKD
без ДДВ: 314 MKD
ЕДУКА МАК Книжарница © 2018. UKION SHOPS