СЛИКОВНИЦИ

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
-24%
Бајки на нишалки
Оваа книга е наменета за децата и секоја бајка или приказна има цел да го ангажира детето да слуша и..
290 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-16%
ГЕОМЕТРИСКИ ТЕЛА - налепници
Илустрирана сликовница со налепници за изучување на геометриските тела. Содржи додатоци од картон од..
250 ден.210 ден.
без ДДВ: 200 ден.
-25%
Другаруваме со Лили и Вили
Книгата со раскази Другаруваме со Лили и Вили од младата авторка Матеа Стоев опфаќа различни теми со..
280 ден.210 ден.
без ДДВ: 200 ден.
-21%
Раскази без патокази
Оваа книга е наменета за децата и секој расказ или сказна има цел да понуди истовремено учење низ иг..
280 ден.220 ден.
без ДДВ: 210 ден.
-16%
ФОРМИ - налепници
Илустрирана сликовница со налепници за изучување на геометриските форми. Наменета за деца над 3..
250 ден.210 ден.
без ДДВ: 200 ден.
-17%
Чадот во градот
Сликовница е наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст. Сликовницата е поучна ек..
180 ден.150 ден.
без ДДВ: 143 ден.
-28%
Шумска олимпијада
Сликовницата е наменета за децата од предучилишна возраст. Низ прекрасните хумористични илустрации о..
180 ден.130 ден.
без ДДВ: 124 ден.
-20%
Патувам и истражувам
„ПАТУВАМ И ИСТРАЖУВАМ“ е едукативно–забавна сликовница - книга за деца, тематски поврзана со патувањ..
200 ден.160 ден.
без ДДВ: 152 ден.
-20%
Традицијата и народното творештво
„НАРОДНОТО ТВОРЕШТВО И ТРАДИЦИЈАТА“ е илустрирана сликовница за деца низ чија едукативнo-забавна сод..
200 ден.160 ден.
без ДДВ: 152 ден.
-20%
Шарен детски свет
Сликовницата ШАРЕН ДЕТСКИ СВЕТ е збирка на 13 илустрирани драмски текстови, наменети за деца од пред..
250 ден.200 ден.
без ДДВ: 190 ден.
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS