Гатанки погодувалки - пишувалки

Гатанки погодувалки - пишувалки

260 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 66
Достапност: На залиха
Количина:

Оваа книга е наменета за деца од предучилишна и од рано училишна возраст. Во неа се дадени 81 гатанка, а детето покрај одгатнување на гатанката може да го напише одговорот во соодветното поле, како и да ја обои соодветната илустрација.

Сликовници
ISBN 978-60847-3760-5
Автор м-р Ели Маказлиева
Број на страници 88

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS