Учам германски јазик и патувам

Учам германски јазик и патувам

200 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 24
Достапност: На залиха
Количина:

УЧАМ ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК И ПАТУВАМ е едукативна сликовница за деца во која главниот лик СУПЕР СМЕШКА сака да научи на германски јазик по некој збор, да патува во странство и да даде точен одговор. Да се претстави себеси и своето семејство, да научи букви, бои, броеви, да биде во учењето вешта, да научи и други нешта.

Илустрациите и текстот создаваат единство и го наведуваат детето низ учење преку игра, на многу примамлив начин, лесно да научи зборови и поими од германскиот јазик.

Сликовници
Автор Драгана Мисирлиевска Јанкуловска Елена Манасиеска
Број на страници 24
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS