Шарен детски свет

Шарен детски свет

250 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 96
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовницата ШАРЕН ДЕТСКИ СВЕТ е збирка на 13 илустрирани драмски текстови, наменети за деца од предучилишна и рана училишна возраст, но и за воспитувачите, наставниците и родителите.

Во овие 13 драматизирани настани се испреплетуваат дијалози и разговори на јазик близок на децата. Ликовите од овие сцени им се блиски на децата. Тоа се ликови од околината, семејството, од животинскиот и растителниот свет. Покрај забавниот, драмските текстови имаат и едукативен карактер. Овие илустрирани драмски текстови придонесуваат да се поттикне имагинативната детска игра, многу значајна во правилниот развој на детската личност.

Сликовници
Автор Васка Јовановска
Димензии 200х270 мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: sharen detski svet
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS