Бела и Зборко

Бела и Зборко

220 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 23
Достапност: На залиха
Количина:

„БЕЛА и ЗБОРКО“ е нова илустрирана книга, раскази за деца. Оваа е приказна за мачката и папагалот која говори за стереотипите, за вообичаените секојдневни спротивставености, за вечната борба за опстанок, но како во случајов и за соживот. За среќа, мачките и папагалите се согласуваат да бидат сложни и да завладее вистински соживот. Прекрасна приказна полна со пораки и поуки за најмалите.

Сликовници
Автор Душко Трифуновски
Број на страници 24
Димензии 285*200
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS