Бајка за едно тажно глувче

Бајка за едно тажно глувче

220 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 05
Достапност: На залиха
Количина:

„БАЈКА ЗА ЕДНО ТАЖНО ГЛУВЧЕ“ е нова илустрирана книга за деца, бајка во стихови. Сонот на тажното глувче е претставен на почетокот со голем страв на глувчето од лошата мачка. Но за среќа, мачките и глувците се согласуваат да бидат сложни и да завладее вистински соживот. Прекрасна бајка која говори за стереотипите, за вообичаените секојдневни спротивставености, за вечната борба за опстанок, но како во случајов и за соживот. Полна со пораки и поуки за најмалите, оваа сликовница е топла и хумана бајка.

Сликовници
Автор Моника Рујаноска
Број на страници 16
Димензии 180х285мм
Повез мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS