Чадот во градот

Чадот во градот

180 ден. 150 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 120
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовница е наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст.

Сликовницата е поучна екоприказна со римувани стихови и фасцинантни илустрации во која за прв пат е застапен препознатливиот лик на Супер Смешка.

Сo пoмoш на oваа книга децата ќе се запoзнаат сo oснoвните и елементарни екoлoшки пoими, ќе ги запoзнаат причините за загадувањето на воздухот во градот во кој живеат, штетноста на загадениот воздух по здравјето, изворите на енергија и нивното штедење, препознавање на материјалите за рециклирање и друго. Креативен, еколошки и едукативен проект – книга која според својата концепција, физиономија и структура има задача да влијае на градење свест кај децата за зачувување на животната средина, со тенденција за добивање сознанија и навики кои се стекнуваат во раната возраст.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 24 + корица
Димензии 200 х 285 мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS