Festa e Vitit të Ri në pull

Festa e Vitit të Ri në pull

100 ден. 80 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 42
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовница наменета за деца од предучилишна до рана училишна возраст. Низ современи илустрации кои говорат наместо текстот и римувани стихови, оваа сликовница или и едукативен карактер: стекнување сознанија детските новогодишни желби, за зачувување на семејните вредности, за развивање на чувствата, за детските радости кои ги носи доаѓањето и пречекот на новата година.

Сликовници
ISBN 978-608-47-37-29-2
Автор Eli Makazlieva prevod: Adelina Haskai
Број на страници 14
Димензии 210*140
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS