Како да црташ како уметник Интересни цртани ликови

Како да црташ како уметник Интересни цртани ликови

200 ден. 150 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 22
Достапност: На залиха
Количина:

Забавни книги создадени во соработка со издавачката куќа "Mammoth World" од Индија, наменети за децата од предучилишна и раноучилишна возраст. Серијата има два наслови со шарени налепници и интересни факти што им помагаат на децата да цртаат како што цртаат уметниците. Книгите содржат инструкции за цртање разни предмети, животни и омилени цртани ликови во неколку чекори, развивајки ги кај децата когнитивните и моторните способности. Чекор по чекор, децата ке согледаат дека овој пристап е практичен, а цртањето е забавно. 

Сликовници
Број на страници 24
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS