Сонливи приказни од тајната шума

Сонливи приказни од тајната шума

490 ден. 320 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 86
Достапност: На залиха
Количина:

Во овие тријазични приказни мошне сугестивно и природно е доловен светот на децата (Хана и Таро), преку посетите на нивната тајна волшебна шума во која непосредно и искрено се разоткриваат нивните желби, игри, соништа и копнежи, како и нивниот детски, возбудлив, неизвалкан и секогаш инвентивен начин на размислување. Преку комуникацијата на децата со животните од шумата во овие приказни се проникнуваат реалистичните елементи со параметрите на бајката и басната. Токму во тајната волшебна шума, преку разговорите и интеракцијата со најразличните животни, децата Хана и Таро (но и децата кои ќе ги читаат овие приказни) добиваат можност да научат суштествени нешта за низа темелни аспекти и вредности на животот: од солидарноста и меѓусебното почитување, до љубовта и пријателството. 

Приказните во книгата се преведени на три јазици и тоа: Македонски јазик, Албански јазик и Босански јазик.

Сликовници
Автор Алма Растодер Alma Rastoder
Број на страници 144 стр.
Димензии 17 x 24 cm
Повез мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS