Заспивалки

Заспивалки

480 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 09
Достапност: На залиха
Количина:

Книга - сликовница со музичко ЦД која содржи 10 авторски приспивни приказни и 10 приспивни песни. Тема на приказните е секојдневното опкружување на едно дете, со акцент на моќта и големината на љубовта, додека кај песничките преовладува текст со зборови што наведуваат на спиење, што е соодветно на возраста на децата. Освен приказните и текстовите на песничките, книгата содржи нотни записи, како и соодветни илустрации.

Сликовници
Автори Тања Веда Андријана Јаневска
Димензии 220х220 мм + ЦД

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS