Kujtesa matematikore 4-5 vjec

Kujtesa matematikore 4-5 vjec

280 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 94
Достапност: На залиха
Количина:

Doracak për moshën parashkollore.

Едукативен и интегриран прирачник по математика за деца од предучилишна возраст со современа концепција и структура!. Одобрено од Министерство за труд и социјална политика.

Двата лика ТЕКНУВАЛКА и ТЕКНУВАЛКО ги водат децата во математички истражувалки, решавалки и неверојатни патувалки.

Прирачникот е компитабилен со принципите и аспектите на програмата за рано учење и развој со примена на холистичкиот пристап во обработката на содржините. Активностите се длабоко осмислени со различни илустративни и содржински креативни решенија за интегрирање на целите и задачите од повеќе воспитно-образовани подрачја и различните аспекти од развојот на детската личност. Прирачникот е погоден за индивидуални активности на децата, за развој според сопственото темпо и за неговото следење од страна на возрасните. Воедно даваат одлична можност и за воспоставување на интеракции и комуникација на релација дете-дете и дете возрасен. 

МАТЕМАТИКАТА Е СЕКАДЕ ОКОЛУ НАС!
Математиката е музика, танц, движење, цртање, боење, говорење, емоција.
Математиката е дружење, играње, мислење и текнување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: Matematikore
ЕДУКА МАК Книжарница © 2023. UKION SHOPS