Заспивалки

Заспивалки

270 MKD
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 09
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книга со музичко ЦД која содржи 10 авторски приспивни приказни и 10 приспивни песни. Тема на приказните е секојдневното опкружување на едно дете, со акцент на моќта и големината на љубовта, додека кај песничките преовладува текст со зборови што наведуваат на спиење, што е соодветно на возраста на децата. Освен приказните и текстовите на песничките, книгата содржи нотни записи, како и соодветни илустрации.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ЕДУКА МАК Книжарница © 2019. UKION SHOPS