100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП
  • 100 Илустрирани басни од ЕЗОП

100 Илустрирани басни од ЕЗОП

650 ден. 500 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 01
Достапност: На залиха
Количина:

Во оваа книга со наслов 100 ИЛУСТРИРАНИ БАСНИ ОД ЕЗОП, направен е избор на точно 100 кратки басни, во кои главни јунаци се животните. Преку особините на животните, всушност, се исмејува некои особини на луѓето, кои воразличните животни ситуации реагираат различно. Во басните како чести особини се наѕираат подмолноста, итрината, лакомоста, но и добрината, правдианта и мудроста. Уникатноста на оваа книга е во тоа што секоја басна од Езоп е претставена илустративно, со насликани ликови во различни ситуации, со живи и привлечни бои. Со помош на оригиналните илустрации, за прв пат кај нас, читателот има можност да ја доживее секоја басна не само преку текст туку и преку слика, која го надополнува текстот и го надополнува неговото олицетворение.

Сликовници
Автор ЕЗОП
Број на страници 108
Димензии 275 x 205 mm
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS