Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца
  • Македонска илустрирана енциклопедија за деца

Македонска илустрирана енциклопедија за деца

1.300 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 64
Достапност: На залиха
Количина:

Оваа енциклопедија е наменета за деца над 5 годишна возраст. Во неа се обработени 39 тематски содржини. Тие даваат основни информации за татковината Република Македонија, за нејзините убавини, градови, села, планини и реки, за нејзините природни богатства, како и позначајни податоци прилагодени на возраста на децата. Оригиналните илустрации презентираат дел од содржините и се во функција на текстот. Содржините и податоците во неа, секако може да бидат корисни за секој читател.

Како прва од ваков вид, енциклопедијата е оригинално дело на тим македонски автори и има за цел да ја поттикне љубопитноста и интересот кај децата за себе и за својата татковина.

Сликовници
Автори м-р Ели Маказлиева Татјана Грегова Александра Велинова
ISBN 978-608-4737-56-8
Број на страници 88
Димензии 270 х 200 mm
Повез Тврд

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS