Патувам и истражувам

Патувам и истражувам

200 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 14
Достапност: На залиха
Количина:

„ПАТУВАМ И ИСТРАЖУВАМ“ е едукативно–забавна сликовница - книга за деца, тематски поврзана со патување низ македонските позначајни туристички места, преку препознатливиот лик за децата - Супер Смешка.
Содржината делува интерактивно кај најмалите со цел запознавање со убавините и знаменитостите на родниот крај, негувајќи ја љубовта кон својата татковина на сликовит и забавен начин.
Со топол пристап оваа книга кореспондира со значајните литературни вредности. Kнигата има повеќе функции: информациско-воспитна, естетска, говорно-јазична и забавна функција.

 

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 16
Димензии 200*285
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS