Традицијата и народното творештво

Традицијата и народното творештво

200 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 98
Достапност: На залиха
Количина:

„НАРОДНОТО ТВОРЕШТВО И ТРАДИЦИЈАТА“ е илустрирана сликовница за деца низ чија едукативнo-забавна содржина ги води препознатливиот детски лик - Супер Смешка, воведувајќи ги децата во основните сознанија за народното творештво, обичаите, фолклорот и традицијата, како дел од културното наследство на нашата татковина.
Текстот, напишан во стихови ја истакнува говорно-јазичната, естетската, како и воспитната функција на сликовницата, која ќе придонесе за севкупниот развој на децатa.

 

Сликовници
Автор Васка Јовановска
Број на страници 16 стр. + корица
Димензии 200х285мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS