Сетко Досетко

Сетко Досетко

390 ден. 350 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 91
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовницата Сетко Досетко ќе го задржи вниманието на младите читатели, ќе ја разбуди нивната љубопитност и ќе ги мотивира да размислуваат на начин како што размислува Сетко, односно секогаш да наоѓаат решение со смислување резервен план. Во неговиот лик, преку интересни случки и ситуации, читателот ќе препознае едно среќно дете од кое извираат ведрина, љубопитност, досетливост, хуманост, другарство, љубов, почит кон возрасните. Ова е книга за секое дете.
Оваа книга за деца содржи и работен дел со прашања креирани за секој расказ поединечно, што ќе му помогнат на младиот читател значително да го подобри читањето со разбирање.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: Setko Dosetko
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS