Мозаикот на Деби Му

Мозаикот на Деби Му

200 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 70
Достапност: На залиха
Количина:

Мозаикот на Деби Му е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 години. Во неа се содржани 23 раскази за мода, предмети и животни. За секој расказ има илустрација во вид на креативен мозаик кој може да се бои. Илустрациите се на Ивана Горичан.

Сликовници
Автор Жаклина Мучева
Број на страници 52
Димензии 220 х 220 мм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS