Деби Му освојува медали

Деби Му освојува медали

200 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 106
Достапност: На залиха
Количина:

Деби Му освојува медали е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 години. Во неа се содржани 21 расказ за повеќе видови спортови. За секој расказ има илустрација во вид на креативен мозаик кој може да се бои. Илустрациите се на Ивана Горичан.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS