Деби Му го разбуди бувчето

Деби Му го разбуди бувчето

200 ден. 160 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 84
Достапност: На залиха
Количина:

Деби Му го разбуди бувчето е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 години. Во неа се содржани 21 расказ за животни, инсекти и морски животни. За секој расказ има илустрација во вид на креативен мозаик кој може да се бои. Илустрациите се на Ивана Горичан.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS