На пат за Таратамбо

На пат за Таратамбо

320 ден. 240 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 12
Достапност: На залиха
Количина:

На пат за Таратамбо е книга за деца  во која на пластичен, илустративен и стиховен начин се раскажува за замислената земја Таратамбо.Песот Бало и покрај тоа што воопшто не се поместува од прозорот на тета Гета, е неуморен патник и голем авантурист, или само има желба за тоа. Во секој случај неговите соништа се отворени за секој од нас, па воопшто не ни е тешко да бидеме сведоци на најчудната, најубавата, најслатката земја на светот, Таратамбо. 

Сликовници
Автор Трајче Кацаров
Број на страници 36
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS