Авантурите на мачорот Перко

Авантурите на мачорот Перко

390 ден. 310 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 02
Достапност: На залиха
Количина:

Во оваа книга хронолошки се опишани некои можни и неможни случки, згоди и незгоди на мачорот Перко од неговото доаѓање до неговото заминување, во семејството во кое порасна и остаре. Неговите итроштини, игрите без крај, неговите уникатни доживувања имаат за цел да ги насмеат децата и да ги одведат  на едно патување низ приказната. Перко е љубопитен, неуморен, незапирлив во откривањето на непознатото и голем авантурист. Приказните се инспирирани од вистински настани. На Саемот на книга 2017, во Скопје, прогласен е за прв мини роман за деца.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 36
Димензии 275 х 205 mm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS