Волшебната санка

Волшебната санка

120 ден. 90 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 100
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовницата е наменета за деца од предучилишна до рана училишна возраст. Низ современи илустрации кои говорат наместо текстот, оваа бајка-сликовница има и едукативен карактер: стекнување сознанија за детските новогодишни желби, за зачувување на семејните вредности, за развивање на чувствата, за детските радости кои ги носи доаѓањето и пречекот на новата година. Во неа, покрај Дедо Мраз и неговата работилница за играчки, претставени се и деветте ирваси, нивните имиња и нивниот изглед по кој децата ги распознаваат.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 14 стр. + корица
Димензии 200 х 200 мм
Повез мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS