КВИЗ ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ

КВИЗ ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ

460 ден. 390 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 102
Достапност: На залиха
Количина:

Квизот содржи 48 илустрирани задачи, „магичен прозорец“ за отчитување на точниот одговор и ливчиња за бележење на резултатите.

Задачите прикажани на сликите се наменети за деца на возраст од 4 до 7 години. Илустрирани се доволно сугестивно на општо поставената задача ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ, што е воедно и насловот на квизот. НАТРАПНИК – објект што според некој критериум не припаѓа на групата како останатите пет на картичката (на пример: не е овошје, не е зеленчук, не е домашно животно, не е птица, не е цврста храна, не е зимска облека, не е со иста форма, не е со иста боја ...). Решенијата се единствени.

Со поставување на „магичниот прозорец“ над црвеното поле, може да се провери точниот одговор на интересен и нестандарден начин. Под точниот одговор се крие знакот „смајли“. Овој квиз може да се користи повеќе пати и со повеќе играчи.

Квизот може да го игра поединец или група, при што секому може да му се бележат резултатите и на крајот да се прогласи победник со најмногу точни одговори.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS