КВИЗ АЈ ПОГОДИ

КВИЗ АЈ ПОГОДИ

460 ден. 390 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 28
Достапност: На залиха
Количина:

Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на точниот одговор и ливчиња за забележување на резултатите. Прашањата во сликите се наменети за деца на возраст од 3-5 години. ШТО НЕДОСТАСУВА - слика што го претставува избришаниот дел или уште еден објект од истиот вид (овошје, зеленчук, животни, птици, мебел, цветови, прибор за јадење...) или уште еден објект со исто својство (боја, форма), или она што недостасува во логичката низа. Решенијата се еднозначни. Магичниот прозорец, покрај задоволството што го дава при проверка на точниот одговор на интересен и нестандарден начин, дава можност овој квиз да се користи повеќе пати и за повеќе играчи, а да не претрпи оштетување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS