Алиса во земјата на чудата

Алиса во земјата на чудата

290 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 116
Достапност: На залиха
Количина:

Авантурите на „Алиса во Земјата на чудата“ е класична бајка која ја негувале читателите уште од нејзиното прво објавување и, сигурно ќе воодушевува уште многу години што доаѓаат. Приказната започнува додека Алиса мрзеливо го поминува времето покрај една река, кога наеднаш здогледува бел зајак како минува покрај неа, облечен во елече со џебен часовник. Таа го следи зајакот надолу низ зајачката дупка и излегува во светот на фантазија во Земјата на чудата. Следете ја Алиса во нејзината возбудлива авантура преку вашата фантазија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS