Самовилата од Виленија

Самовилата од Виленија

200 ден. 180 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 63
Достапност: На залиха
Количина:

„САМОВИЛАТА ОД ВИЛЕНИЈА“ е нова книга за деца од младата авторка Марија Ралповска, своевиден мини роман, бајка која на сликовит начин го води читателот на едно мистично патување кое го најавуваат езерските бранови и мистериозниот глас од школката. Дојдете во волшебниот свет на самовилите и вилениците, свет во кој Харли открива дека е многу повеќе од едно обично девојче во мигот кога на нејзиниот грб ќе се развиорат сребреникави крилја.

Дојдете на новото патување во светот на бајките, заедно со Харли - девојчето што сонува за авантури и верува во чуда, а чудата се возможни само кога веруваме во сонот, во магијата, во волшепството...Раширете ги крилјата и вивнете се во авантурите на Виленија! Виленија, митската земја на необични суштества, животни што зборуваат, дрвја што блескаат во боите на виножитото, Но Виленија е во опасност. Злото се доближува и сака да ја обвие со својата темнина...

Пророштвото вели дека Харли е одбраното девојче што може да ја спаси Виленија од канџите на злото. Ќе успее ли?!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS