Малиот принц

Малиот принц

290 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 117
Достапност: На залиха
Количина:

Малиот принц“ е приказна за еден пилот и воен херој, кој се урива со неговиот авион среде пустината Сахара и пронаоѓа едно дете, кое било принц на друга планета. Тој бил едно извонредно мало момче кое исто така го бара својот пат до дома и до неговата сакана ружа, која ја оставил таму.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS