Близнаците МА и ЛУ

Близнаците МА и ЛУ

290 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 119
Достапност: На залиха
Количина:

Да се симне ѕвездата Вечерница или Месечината од небото, да се улови облак или да се отпатува во Занзибар, да се впуштите во морска авантура, да видите ѕвезден дожд, или да го убедите џинот да излезе од шишето... тоа и што ли уште не, би било проблем за многу момчиња, но не и за близнаците МА и ЛУ. Палави, гласни, златни, ретко се сложуваат, често се препираат, но близнаците МА и ЛУ не се себични. На сите момчиња и девојчиња што ќе ја запомнат лозинката ќе им го откријат магичниот свет на авантури, хумор и игра.

Приказните се создадени од реални ситуации од секојдневието кои прераснуваат во мечтателно (волшебно) фантазирање. Почитувајќи ја структурата на фантастичната приказна и користејќи ги мерилата на нејзините широки можности, Љерка Цар Матутиновиќ создава вистинско богатство од фантазија и звук - градејќи сопствена визија за детскиот свет во кој се губат границите помеѓу реалното и иреалното.

Сликовници
Автор Љерка Цар Матутиновиќ
Број на страници 100 страници
Димензии 145 х 210 mm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS