Старецот и морето

Старецот и морето

290 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 118
Достапност: На залиха
Количина:

Старецот и морето“ е приказна за еден стар рибар, Сантијаго, кој заминува на својот вообичаен риболов и прави огромен улов, најголемиот во неговиот живот. Меѓутоа, една ајкула го напаѓа и се обидува да го украде неговиот улов. Сантијаго со денови се бори со ајкулата. Најпосле, тој се враќа преморен на брегот, парталав и разочаран.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS