4 годишни времиња

4 годишни времиња

320 ден. 250 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 17
Достапност: На залиха
Количина:

Интегрирана едукативна сликовница за годишните времиња  што нуди содржини за секое годишно време, синтетизирани низ песни и приказни за секој месец во годината.Неопходно прирачно средство за децата,зашто го олеснува учењето за карактеристиките на годишните времиња и промените во природата, ја буди детската фантазија, а со сликите ја предизвикува детската љубопитност.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 68
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS