Моето семејство

Моето семејство

250 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 18
Достапност: На залиха
Количина:

Едукативен прирачник за деца, наменет за децата од предучилишна возраст. Овој прирачник го содржи многу значајниот воспитен елемент - стекнување сознанија и навики за семејството како основна клетка во општеството, како и градење свест кај децата за негување на семејните вредности и стекнување знаења, во раната возраст, кои остануваат трајни. Прирачникот дава можност преку игровни активности од сите аспекти (домени) на стандардите за рано учење и развој, а се поврзани со семејните односи, да се препознаат одредени сетуации во кои детето се пронаоѓа и учи.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 33
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS