Ѕвони Ѕвон за Бон Тон

Ѕвони Ѕвон за Бон Тон

250 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 16
Достапност: На залиха
Количина:

Со примена на овој прирачник се очекува децата да се стекнат со основни знаења за БОНТОНОТ, кои најдолго траат во животот, да развијат љубопитност, самостојност и иницијатива во стекнување на навиките за правилно и културно однесување, изразување и комуницирање во средината во која престојуваат и во одредени животни ситуации.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева Роза Костеска
Број на страници 28
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS